Bursa Tapu İptal Davası Avukatı

Bursa Tapu İptal Davası Avukatı

Bursa Tapu İptal Davası Avukatı, tapu işlerinden sorumlu bir avukattır. Bu konuda oldukça gelişmiş avukat olduğu için dava kaçırma ihtimali oldukça düşüktür. Tapu iptal davası uzun süren işlem olmasa da çok karışık bir işlemdir. Bundan dolayı mutlaka bir avukata danışmak gerekir.

Aslında bütün avukatlar tapu iptal davasına bakar fakat bu konu hakkında ayrı avukatlar da vardır. İşinde iyi tapu iptal davası avukatı bulmak oldukça kolaydır. Bulunan tapu iptal davası avukatı ilgili mercilere ulaşarak gerekli işlemleri sırasıyla gerçekleştirir.

Bursa tapu iptal davası avukatı bu konuda gerekli olan bütün adımları yapmaya hazırdır. Tapu iptal davasını açmak için gerekli olan bütün şartlar önceden hazırlanmalıdır. Ardından avukata giderek gerekli işlemler başlatılabilir. Avukat davada yapılması gereken ya da yapılmaması gereken bütün işlemleri sırasıyla yerine koyar ve davayı açan kişinin lehine işlemi çevirir.

 

Tapu Davasına Hangi  Avukat Bakar?

Tapu davasına hangi avukat bakar diye sorulacak olursa sistemine istinaden tapu işlerine bakana avukatlara genelde gayrimenkul avukatı denilir.

Tapu ile ilgili bütün gerekli bilgileri bilir ve işleme koyar. Hukuk sisteminde işleyen bütün gerekli işlemleri kanuni şekilde nizama sokar. Gayrimenkul avukatları işinde profesyonel olmak için her daim çalışır.

 

Tapu İptal Davası Açma Süresi Ne Kadar?  

Tapu iptal davası açma süresi ne kadar diye merak eden ilgili kişileri aşağıda yanıt şu şekilde verilebilir. Kadastrodan kaynaklı çıkan iptal ve tescil davaları 10 yıl içinde açılırsa daha iyi olur. 10 yıl içinde açılmazsa bazı problemler yol açabilir. Kanuni olarak belirtilen süre 10 yıldır. Bu süre aşılaması gerekir.

Kadastro çalışmalarından sonra oluşan tapu kaydı hakkında dava açılıyorsa en fazla 10 sene içinde açılması gerekir.

 

Hangi Durumlarda Tapu İptal Davası Açılamaz

Hangi durumlara tapu iptal davası açılamaz ya da topu iptal davası konusunda yapılması gerekenler nedir diye soran kişilere ilk önce mutlaka bir avukata gidilmesi gerektiğini söylemek gerekir.

Avukat, tapu iptal davası ile ilgili bütün işlemleri kişinin lehine doğru çevirir. Kanunen işleyen bütün nizamları bildiği için daha hızlı ve pratik şekilde davayı istenilen şekilde sonlandırır.

Tescil işleminden sonraki ilk 10 sene içerisinde taşınmazın tapusu için ilgili kişiye devretmeyen kişi hakkında tapu iptal davası açılamaz. Ayrıca tescil işleminde usulsüzlük yapıldığı tespit edilirse bile tapu iptal davası açılamaz.

 

Tapu İptali Nasıl Yapılır?

Tapu iptali nasıl yapılır diye merak eden kişileri ilgili yanıt aşağıda detaylı şekilde verilmiştir. Tapu iptali yapılmadan önce mutlaka ön hazırlık yapılıp avukata danışılmalıdır. Günümüzde bu işler ile uğraşan bir sürü avukat vardır.

Özellikle bursa tapu iptal davası avukatı işini iyi yapan bir avukattır. Tabii iptal davası için önce Asliye Hukuk Mahkemesine gidilip dava açılır. Bu dava taşımızın bulunduğu yerde olan Asliye Hukuk Mahkemesinde açılmalıdır.

Topu iptal davası için eksiksiz ve kusursuz bir dilekçe şarttır. Avukatın bu hususta dikkat edeceği aşikardır. Bursa tapu iptal davası avukatı bu hususa ekstra özen gösterir.

İlgili gayrimenkulün kayıt bilgileri olayla ilgili bütün hukuki durumlar dilekçede açık şekilde belirtilirse dava daha hızlı ve pratik şekilde ilerler. Zaten tutulan Avukat bu hususlar hakkında ilgili kişileri uyarır. Burada önemli olan iyi bir tapu iptal davası avukatı bulmaktır. Bursa tapu iptal davası avukatı bu konuda her daim hazırdır. 

 

Tapu İptal Davası Dosya Masrafı Ne Kadar?

Tapu iptal davası dosya masrafı ne kadar diye merak eden kişilere yine ilgili yanıp aşağıda verilmiştir.  Dava dilekçesini belirtilen değer 2021 yılını istinaden yargı harç tarifesi üzerine göre binde 68,31 hesaplanarak çıkan miktar peşin olarak alınır.

Dosya masrafı dahil olmak üzere diğer masrafların en aza indirilmesi için mutlaka iyi bir avukata danışmak şarttır.

 

Telefon
WhatsApp
İnstagram